Kombi Teknisyeni İş İmkanları Nelerdir?

“Kombi teknisyenlerinin genel olarak çalışma dönemleri kombilere ihtiyaç duyulan bir zaman olan kış aylarıdır. Peki kombi teknisyenleri yalnızca kış aylarında çalışır ve yaz aylarında hiç bir iş yapmadan vakitlerini evde oturarak mı geçirirler? Kombi teknisyenlerini işe almak isteyen işverenler kimlerdir? Kombi teknisyenlerine verilen maaşlar ve sunulan iş imkanları nasıldır? Çalışma koşulları kombi teknisyenleri için nasıl şekillenir? Merak edilen bu sorular ve çok daha fazlasını sizler için bu başlık altında topladık.”

Kombi Teknisyeni İş İmkanları Nelerdir?

Kombi teknisyenlerini işe almak isteyen birden fazla kurumsal firma vardır. Örnek vermemiz gerekirse Arçelik, Vestel, Daikin, Alarko, Baymak ve daha saymakla tükenmeyecek olan firmalar. Bu firmalar kombileri bayileri aracılığı ile müşterilerine satarlar ve satıştan sonra belli bir dönem garantili ve o dönem sonrasında ise ücretli servis hizmeti sunarlar. İşte burada bu şirketlere gerken şey kombi teknisyenleridir. Çünkü kombi teknisyenleri olmaz ise müşterilerine sundukları hizmet garantisi faul olacaktır ve şirket sıkıntıya düşecektir.

Şirketler de aynı şekilde tüm ilçelerde yetkili servislikler açarak bu noktalara çalışması gereken kombi teknisyenleri temin etmeye çalışırlar. Fakat son dönemlerde kombi teknisyeni sayısında azalma yaşandığı için kombi teknisyeni bulmak zordur. İyi ustalara ise verilen maaşlar yüksek, iş imkanları boldur. Örnek vermek gerekirse iyi bir kombi teknisyeninin maaşı 25.000 TL ile 40.000 TL arasında değişebilir. Bu teknisyenlere şirket tarafından bir araba tahsis edilir ve gün içinde değişen rakamlara göre kombi arızası onarması istenir. Kış aylarında kombi teknisyenliği yapan bu kişiler genellikle bener bir alan olduğu için yaz aylarında ise klima teknisyenliği yaparak istihdam edilirler. Bu sayede kışın kombi arızalarına giden kombi teknisyenleri yaz aylarında ise klima teknisyenliği yaparak sorunsuz şekilde yaşamlarını sürdürebilirler.

Özel servisler de aynı şekilde aynı imkanları sunarak kombi teknisyenlerini istihdam etmek isterler. Yetkili servislerle rakip olabilmek için son dönemlerde oldukça fazla imkanı ustalara sunan özel servisler de elbette kombi teknisyenleri için bir seçenek olabilmektedir. Burada tercih kombi teknisyeni olan ustalara kalmıştır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İmmergas Kombi Derecesi Kendiliğinden yükseliyor
Ariston kombi yaprak işareti
Baymak Kombi sıcak su ateşleme yapmıyor
Beko Kombi E05 hatası Çözümü
Baymak F22 hatası
TIKLA SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm