Kombi Teknisyeni Kimdir?

“Evlerimizde kış aylarında en çok kullandığımız araçlardan bir tanesi olan kombilerimiz çoğu zaman arıza çıkarabilir. Bu gibi durumlarda en çok ihtiyacımız olan kişiler ise kombi teknisyenleridir.”

Kombi teknisyenleri çoğu zaman için üniversite mezunu olan veya olmayan havalandırma uzmanlarıdır. Pek çok usta kombi ve klimayı birlikte tamir edebilecek bilgiyi birlikte birliler. Kombi teknisyenleri kombinin içerisinde oluşabilecek herhangi bir mekanik arızayı veya elektriksel arızayı keşfedebilecek ve bunun düzeltmesini yapabilecek nadir kişilerden bir tanesidir. Kombi teknisyenleri her marka için farklı farklı şekilde çalışabilirler. Eğer bir kombiniz varsa ve bu kombi arıza yaptıysa bu durumda hemen kombi teknisyenine ulaşmanız gerekmektedir. Kombi teknisyeninizin hızlı bir şekilde sorunun kaynağına inecek ve çözümü gerçekleştirecektir. Kombi teknisyenleri genellikle farklı beyaz eşyalardan anlamazlar. Onların temel kaynağı kombilerdir.

Kombi Teknisyeni Kimdir?

Kombinin elektrikli cihazı içerisinde oluşabilen tüm hasarları veya tüm sorunları tespit edebilirler. Aynı şekilde peteklerde oluşabilecek herhangi bir arızayı da yine aynı şekilde kombi teknisyenleri bulabilir. Kombilerin arızalarına kombi teknisyenlerinden başka bir üçüncü kişilerin bakması kesinlikle yasaktır. Kombi teknisyenlerinin haricinde başka birinin kombiyi tamir etmeye çalıştığı anlaşılırsa bu durumda kombi teknisyenleri cihazın garantisini iptal edebilirler. Peteklerde oluşabilecek hasarları da ancak kendileri tamir etmek için yetkilidirler. Peteklerde olulaşabilecek kirli suları veya tıkanmış boruları açmak için yetkili olan kişiler kombi teknisyenleridir.

Kombi teknisyenlerinin hem kombi hemde klima üzerine bilgileri olması bu iki ürünün de havalandırma ile ilgili olmasıdır. Pek çok kurs ve eğitim yerinde bu ikisi ortak ders olarak verilir. Bu sayede ustalar kışın kombi arızalarına gidebilir yazın da klima arızalarına bakabilirler. Kısacası yazın klimanıza bakmak ve sorununuzu gidermek için evinize gelen klima ustası kışın karşınıza kombi teknisyeni olarak çıkabilmektedir. Eğer sizlerinde bir kombi teknisyenine ihtiyacı varsa ve karşılaştığınız sorunları bir kombi teknisyeni ile aşmak istiyorsanız sitemiz üzeridne bulunan irtibat numaraları ile bizimle iletişime geçebilir ve konu hakkında detaylı destek alabilirsiniz. Her zaman sizlere sıcak bir kış günü yaşatmak amacıyla buradayız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Protherm Kombi Arıza işaretleri
Beko Kombi E82 Hatası çözümü
Demirdöküm termostat sarı Işık Yanıp Sönüyor
Viessmann Kombi F2 Arızası neden Olur
Ariston Kombi s01 Hatası
TIKLA SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm