Kombi Teknisyeni Ne İş Yapar?

“Pek çok üniversite öğrencisinin veya normal iş arayan kimselerin merak ettiği kombi teknisyenliği hakkında bilgi almak ister misiniz? Kombi teknisyenlerinin günlük yaşantı içerisinde kombilerle ilgili hangi noktaları incelediğini biliyor musunuz? İşte kombi teknisyenliği hakkında aradığınız detaylı bilgiler başlıklarından bir tanesi sizlerle. Kombi teknisyenlerinin iş hayatları içerisinde yaptıkları işleri araştırıyoruz.”

Kombi Teknisyeni Ne İş Yapar?

Kombiniz sebebini bilmediğiniz bir şekilde arıza verdi ve çeşme sularını ısıtmamaya başladı. Bu durumda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer arızanın nasıl çözüleceğini bilmiyorsanız bu durumda kombi teknisyeni hizmeti almak zorundasınız demektir. Kombi teknisyenleri kaynaklarını bilmedikleri sorunları çözme konusunda uzman olan kişilerdendir diyebiliriz. Kombi teknisyenleri evinize gelerek öncelikle kombinizin dış yüzeyini gerekli ekipmanlar ile açarlar. Daha sonra eğer cihazınız yüksek model ise cihazınızın beyin kısmından elektronik olarak hata kodunu öğrenirler. Bu kod arızanın nerede olduğu konusunda kombi tekniyenlerine oldukça yardımcı olur. Kombi teknisyenleri daha sonra bu kodun merkezine giderek bahsi geçen parçanın yandığını mı yoksa başka bir şey mi olduğunu incelerler.

Duruma göre parçanın değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilir eğer değiştirilmesi gerekmiyorsa parçaya müdahale ederek parçanın aktif görevine devam edebilecek gücüne geri gelmesi sağlanır ve cihaz tekrardan kapatılarak eski ayarlarında çalıştırılması için denenir. Bu noktadan sonra cihaz eski kuvveti ile çalışıyorsa ve ısıtımaya başladıysa bu noktada kombi teknisyenlerinin görevi bitmiş demektir. Artık evinizden ayrılabilir. Aynı şekilde eğer bakım zamanlarınız gelirse ve daha sonra karşınıza çıkacak olan arızalarla uğraşmak istemiyorsanız kombi teknisyenlerini aramak zorundasınız.

Klimanızın herhangi bir arızası olup olmadığını kontrol ettirmek, peteklerinizde herhangi bir hasar var mı yok mu kontrol ettirmek için kombi teknisyenleri sizi ziyaret edebilirler. Özellikle kış aylarında bu tarz bakımların büyük etkisi vardır. Peteklerinizin içi atık su ile dolduğundan dolayı hızlı su sirkülasyonu yapamayabilir ve sular yeterli hızla dönmediği içineviniz iki derece sıcaklıkta ısınacakken ancak dört derece sıcaklıkta ısınabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka faturanıza yansıyacaktır. Bunun yerine bir kez kombi teknisyeni çağırmanız çok daha düşük maliyetli olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E01 Hatası Nasıl GİDERİLİR
Protherm Lynx F09 hatası
Arçelik kombi F31 hatası
Demirdöküm Kombi F20 hatası
İmmergas kombi E73 arızası
TIKLA SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm