Kombi Teknisyeni Vasıfları Nelerdir?

“Kombi teknisyeni olmak için gerekli olan vasıflar var mıdır? Bu vasıflara sahip olmadan kombi teknisyeni olunabilir mi? Hangi özelliklere sahip olunursa kombi teknisyenliği çok daha kolay şekilde yapılabilir? Bu tarz merak edilen soruların cevaplarını sizler için toparladık ve bir başlık altında hazırladık.”

Kombi Teknisyeni Vasıfları Nelerdir?

Öncelikle bahsetmemiz gereken nokta eğer kombi teknisyeni olmak istiyorsanız son derece sabırlı olmanız gerektiğidir. Eğer sabırlı bir insan değilseniz kombi teknisyeni olmanız biraz zordur. Müşteri evlerinde bazı durumlarda uzun vakitler geçirebileceğiniz için insanların size karşı olan tavırlarına sabretmeniz ve hiçbir şekilde müşteriler ile sözlü münakaşaya bile girmemeniz gerekir. Müşteriler her zaman için iş yerlerinin veli nimetidir. Müşteriler olmazsa siz iş yapamazsınız ve para kazanamazsınız.

Bundan dolayı sakinlik ve sabır son derece önemlidir. Sabırın bu kadar önemli olmasının bir diğer sebebi ise yeni kombilerde bir beyin bulunurken eski kombilerde elektriksel bir beyin bulunmamasıdır. Nasıl mı? Yeni model kombiler içinde bulunan bu elektriksel beyinler kontrol edildiklerinde arızanın hangi parçadan kaynaklandığını söyleyen bir rakam gösterirler. Kombi teknisyenleri ise bu parçayı kontrol ettiklerinde arızanın neyden kaynaklandığını tespit etmiş olurlar ve kolaylıkla bu parça ya değiştirilir yada müdahale edilerek eski haline getilir. Fakat eski model kombilerde böyle bir beyin yoktur. İşte burada kombi teknisyenlerinin son derece sabırlı olması gerekir. Neredeyse her bir parça kontrol edilmelidir. Bazı parçalar arızanın sebebi gibi gözükebilir fakat yarım saat uğraştıktan sonra arızanın bu parçadan kaynaklanmadığı ortaya çıkabilir. Tekrar baştan farklı bir parçayı kontrol etmek gerekebilir.

Bu yüzden kombi teknisyenliği oldukça sabır gerektiren bir meslektir. İnsanlarla anlaşabilmek ve konuşmabilmek oldukça önemlidir. Nezaket kurallarını bilmek gerekir. İnsanlar evlerine hiç tanımadıkları yabancı bir kişiyi alırken tedirgin olurlar. Kombi teknisyenleri de bu noktada insanlardan pek çok şey için izin isteyerek hareket edebilir ve onları rahatlatabilirler. İnsan ilişkileri de kombi teknisyenleri için oldukça önemlidir. Bu tarz vasıflara sahip olan kişiler kolaylıkla kombi teknisyenliği yapabilirler ve meslek hayatları boyunca büyük sorunlarla karşılaşmazlar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vaillant ecoTEC Pro resetleme
Eca kombi 1 yanıp sönüyor
Protherm Leopar Kombi Kullanma Kılavuzu
Viessmann Kombi sıcak su gelmiyor
Airfel Kombi C1 17 hatası
TIKLA SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm