Kombi Teknisyenliğinin Geleceği Var Mıdır?

“Pek çok öğrencinin üniversite sınavı sonrasında zihninde oluşan sorulardan bir tanesi hangi mesleği yapacağıdır. Ülkemizde erken yaşlarda bir hedef belirlenmediği ve üniversite sınavı sonrası alınan puanlara göre bir meslek seçildiği için öğrenciler bu zamanlarda hangi mesleği yapmak istediğine karar vermeye çalışıyor. Elbette bunda seçilecek olan mesleğin gelecek yıllarda bir umut vaad edip vaad etmediği de önem taşıyor. Örneğin bir meslek seçtiğinizde bu mesleği yapan milyonlarca insan olması önünüzde büyük bir engel teşkil ediyor. Edebiyat ve Tarih Öğretmenliği gibi meslekler bu yüzden son yıllarda büyük rağbet görmüyor. Peki kombi teknisyenliğinin geleceği var mı? İleri de işsiz kalmanız gibi bir durumla karşı karşıya gelir misiniz? Sizler için araştırdık ve elde ettiğimiz bilgileri tek başlık altında toparladık.”

Kombi Teknisyenliğinin Geleceği Var mıdır?

Kombi teknisyenliğine adım attığınız andan itibaren gelecek yıllarda işsiz kalmanız gibi bir ihtimal artık neredeyse söz konusu değildir diyebiliriz. Bunun sebebini incelediğimizde ise tüm dünya genelinde kış şartlarının yoğunlaşmasını görebiliriz. Kış şartlarının ağırlaşması ve tüm dünyada ısınmak için artık kombi kullanılıyor olması kombi teknisyenlerinin iş potansiyellerini arttırmış durumda. Milyonlarca insanın yaşadığı ülkemizde mutlaka kombilerinde sorun yaşayan insanlar oluyor.

Bu insanlara yetkili servisler ve özel servisler yetişmekte zorlanıyor. Üstelik son yıllarda masa başı işlere insanların rağbet göstermesi ve havalandırma gibi önemli olan bölümlerin boş kalması bu noktada oldukça önemli. Arz talep dengesini koruyabilmek adına hem yetkili servisler hemde özel servisler kombi teknisyenlerini istihdam ederek iş potansiyellerini arttırmak istiyorlar fakat gerçekten kombi teknisyenliğini bilen ve gittiği müşteri evinde arızayı hızlı bir şekilde tespit eden kombi teknisyeni sayısı oldukça az. Eğer gerçekten kombi üzerine uzmanlaşırsanız ve çalıştığınız iş yerine kazanç getirmeye başlarsanız maaşlarınızda sürekli zamlar olacak ve patronlarınız sizi kaybetmemek için size fazlasıyla önem vereceklerdir.

İşin kısasını konuşmak gerekirse kombi teknisyenliği hiçbir zaman için yok olmayacak olan önemli mesleklerden bir tanesidir. İnsanoğlunun temel barınma ihtiyaçlarından bir tanesi olan ısınma ihtiyacını karşılayan unsurların tamiratı için gerekli olan kişilerdir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kombiye uzak petekler ısınmıyor
Arçelik kombi su Basma vanası dönmüyor
Kombi 03 Hatası
Kombide Petek işareti ne anlama gelir
Bosch Kombi F0 hatası
TIKLA SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm