Vaillant Kombi Yeşil Işık Sürekli Yanıyor

Yeşil ışık, kombinin normal şekilde çalıştığını gösterir. Bu ışık sürekli yanıyor ise kombi bir arıza yaşıyor olabilir. Bu arızanın birkaç farklı sebebi olabilir:

Vaillant Kombi Yeşil Işık Sürekli Yanıyor Neden?

1. Düşük su basıncı: Kombi içerisinde dolaşan suyun basıncı düşükse yeşil ışık sürekli yanabilir. Bu sorunu çözmek için kombinin su basıncını kontrol etmeniz ve gerekirse su eklemeniz gerekir.

2. Hava sensörü arızası: Hava sensörü, kombinin yanma odasındaki hava miktarını kontrol eder. Bu sensör arızalanırsa kombi istenilen sıcaklıkta yanmaz ve yeşil ışık sürekli yanabilir. Hava sensörünün arızalı olduğunu düşünüyorsanız yetkili servise danışmanız gerekir.

3. Anakart arızası: Anakart, kombinin beynidir ve tüm fonksiyonlarını kontrol eder. Anakartta bir arıza meydana gelirse kombi çeşitli problemler yaşayabilir ve yeşil ışık sürekli yanabilir. Anakart arızası genelde tamir edilemez ve anakartın değiştirilmesi gerekir.

4. Fan arızası: Fan, kombinin yanma odasındaki havayı tahliye eder. Fan arızalanırsa kombi istenilen sıcaklıkta yanmaz ve yeşil ışık sürekli yanabilir. Fan arızası genelde tamir edilebilir ve fanın değiştirilmesi gerekir.

5. Termostatik vana arızası: Termostatik vana, kombinin sıcaklığını kontrol eder. Bu vana arızalanırsa kombi istenilen sıcaklıkta yanmaz ve yeşil ışık sürekli yanabilir. Termostatik vana arızası genelde tamir edilebilir ve vananın değiştirilmesi gerekir.

Vaillant Kombi Yeşil Işık Sürekli Yanıyor Sorununu Çözmek İçin:

  • Kombinizin su basıncını kontrol edin.
  • Hava sensörünü kontrol edin.
  • Anakartı kontrol edin.
  • Fanı kontrol edin.
  • Termostatik vanayı kontrol edin.

Dikkat: Kombinizde yeşil ışık sürekli yanıyorsa ve bu sorunu kendiniz çözemiyorsanız kombiyi kullanmaya devam etmeyin. Kombiyi kullanmaya devam ederseniz daha büyük problemler yaşayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demirdöküm F29 hatası
Vaillant Kombi F28 hatası Nedir
Eca Confeo plus 40 arızası nasıl GİDERİLİR
Kombi F28 hatası NASIL GİDERİLİR
Buderus kombi kırmızı ışık yanıyor
TIKLA SERVİSİ ARA
Klima Arıza Çözümleri Arıza Çözüm Altus Servis Profilo Servis Kombi Çözüm